GSM Shop GSM Shop
GSM-Forum  

Welcome to the GSM-Forum forums.

You are currently viewing our boards as a guest which gives you limited access to view most discussions and access our other features.
Only registered members may post questions, contact other members or search our database of over 8 million posts.

Registration is fast, simple and absolutely free so please - Click to REGISTER!

If you have any problems with the registration process or your account login, please contact contact us .

Go Back   GSM-Forum > Product Support Sections > No More Supported Solutions (Dead Products) > No More Supported H/W Products > Volcano Box > Volcano Flash Files

Reply

LinkBack Thread Tools Display Modes
Old 02-18-2014, 12:54   #16 (permalink)
Junior Member

Member: 2125445
Status: Offline
Thanks Meter: 0

Merhaba bir size ulaşabileceğim bir tel verebilirmisiniz ?
  Reply With Quote
Old 02-19-2014, 10:14   #17 (permalink)
No Life Poster

tekirdaggsm's Avatar

Member: 106391
Thanks Meter: 37
Quote:
Originally Posted by erdem59 View Post
Merhaba benim cihazın özellikleri aşağıdaki gibidir, benim sorunum farklı bir rom yükleme sırasında kendi orjinal romumu kaybettim, sonra başka rom yüklemek zorunda kaldım fakat yüklediğim bu romda ön kamerayı kullanamıyorum, ne görüntülü görüşme yaparken nede foto çekerken ön kamera açılmıyor sadece arka kamera kullanılabiliyor, o yüzden telefonumun orjinal romunu arıyorum fakat bir türlü bulamadım, sizdeki telin özellikleri nerdeyse tarihler hariç benim tele uygun o yüzden sizdeki romu yüklemeyi düşünüyorum, yükleme sorununa gelince yüklemede sorun yok flash tool programı ile normal yükleme yapılıyor, sonrasında yükleme bittikten sonra tel açılmıyor, sorunu anlamış değilim , sizde tekirdağdasınız sanırım bende tekirdağda yaşıyorum, bana ulaşabilirseniz, 05333556673 veya tel no verirseniz sizi arayarak daha detaylı görüşebiliriz,
Tek sim 5'' 480x854
MTK6572
4.2.2
GT-I9500
I9500XXUAMDE
3.4.5 soft02acc-desktop#1
JDQ39.I9500ZSUAMDF
shine.20130823.A9F.V008

bu sendeki rom bilgileri dogrumu peki? yanlis rom atildiigidna ciahz acilmaz dogurdur birebir rom yazdiginiz sekilde baktim yok malesef nettede bulamadim sizinkisi ile uyumlu aldiginiz yer ile irtibata gecin olmadi ellerinde calisan birebir aynisi var ise ondan yedek alip flashlarsiniz baskada bir cozum yolu yok simdilik.
  Reply With Quote
Old 02-19-2014, 11:34   #18 (permalink)
Junior Member

rom bilgilerim doğrudur çünkü telden not almıştım aldığım nottan yazdım yani bilgileri, telefonu aldığım yeri aradım ama ellerinde aldığım telden şuanda yokmuş zaten teknik destek ekipleride yokmuş yani sadece alıp satıyoruz biz dediler, rom yükleme gibi bilgimiz yok dediler , fakat senin ilk paylaştığın rom bilgileri benim tele çok benziyor, ama paylaştığın flash romu açtığımda içindeki sacatter dosyası mt6577 olduğunu görüyorum, sendeki tel mt6572 değilmi ? eğer elindeki tel mt6572 ise sen paylaştığın romu nasıl yükleyebildin, birde şunu sormak isteiyorum, paylaştığın romu sen kendinmi oluşturdun yani senin teldenmi yedek aldın yoksa nettenmi buldun ? senin kendi rom yedeğin değilse kendi rom yedeğini paylaşabilirmisin ?
  Reply With Quote
Old 02-19-2014, 12:30   #19 (permalink)
No Life Poster

tekirdaggsm's Avatar

Member: 106391
Thanks Meter: 37
rom bende ayni cihazdan 3 adet vardi 1i offline 2 on calisanlardan yedek alip kendim olusturdum o yuzden cok benzemesi onemli degil birebir ayni olursa senn sorunun cozulur, iki islemcidende vardi problemli 6577 olan cozuldu oburu cozulmedi malsef, paylastigim dosya netten degil zaten kendi aldigim yedek. http://www.needrom.com/ bak birde istersen
  Reply With Quote
Old 02-19-2014, 12:55   #20 (permalink)
Junior Member

anladım, ozaman sen mt6577 olanın sorunun çözmüşsün, ama şunu söylüyeyim rom birebir aynı olmaz zaten yani romdaki tarihler oluşturulduğu zaman oluyor yani aynı anda aynı gün ve aynı saatte oluşturulamazlar, sürüm farkı olur sadece, ben şimdiye kadar farlı romlardan onlarca yükledim tel bazılarında açılıyor bazılarında açılmıyor açıldığında eğer rom uygun değlse sadece farklılıklar gösteriyor örnek erkranı ters açılanda oldu tel açıldığı hade ekranı siyak olanda oldu dokunma seslerini duyuyordum fakat ekranı göremiyodum tel açılıp dokunmatik çalışmayan veya çalışıpta kamerası ters gösteren gibi o yüzden rom farklı olsada çalışabiliyor ama düzgün çalışmıyor, mt6572 olan telefonun durumunu çözersen haber verirmisin , hatta benim yüklediğim romu yüklersen emin o tel çalışır, çünkü şuan kullandığım rom benim telin orjinal romu değil, dediğim gibi ön kamerası ve göz sensörü haricinde herşey normal çalışıyor, istersen bendeki romu yükle senin teldede çalışıcağına eminim ben
  Reply With Quote
Old 12-31-2015, 17:49   #21 (permalink)
No Life Poster

Member: 194907
Thanks Meter: 114
Quote:
Originally Posted by tekirdaggsm View Post
here is the Solve link
link is dead please new link add broo advantage thank you
  Reply With Quote
Old 12-31-2015, 17:50   #22 (permalink)